Sepet

Mağaza Sık Sorulan Sorular


1.        Ürünlerimi sitenizde nasıl satarım?

Ürünlerinizi pazaryerimizde satışa çıkarabilmek için sitemizin sağ üst kısmında bulunan “Mağaza Girişi” butonundan yeni mağaza kaydı oluşturabilir veya sitemizin alt kısmında bulunan Mağaza alanından “Mağaza Başvurusu” yapabilirsiniz. Başvurunuz daha sonra değerlendirmeye alınarak onaylanır ve ardından gereken adımlar için bilgilendirilirsiniz.

2.        Hangi ürünlerin satışı yapılmaz?

“Yasaklı Ürünler” hakkında sitemizin alt kısmında Bilgi başlığı altında kanun maddelerine aykırı olan satılması yasaklanmış ürünlerin listesi bulunmaktadır.

3.        Satılan ürünümün ödemesi ne zaman gerçekleşir?

Kargonun son kullanıcıya ulaşması sonrası ödemeler 30 gün vadeyle olacaktır.

4.        Ürünümü alıcısına nasıl ulaştırırım?

Sipariş sayfanızda, anlaşmalı olduğumuz/olduğunuz kargo şirketine bildirilmek üzere ilgili ürüne dair kargo numarası ve barkodu verilmektedir. Siparişinizi kargoya hazır hâle getirdikten sonra barkod ve kargo teslimat numarasını paket üzerine yapıştırmanız gerekmektedir.

5.        “Ürün satmıyorum, hizmet satıyorum yine de mağaza açabilir miyim?”

Bivarbiyok.com pazaryerimizde onlarca sektör ve binlerce ürünün satışı tek çatı altında toplanmıştır. Hizmet satışları için belirlediğiniz hizmetleri sitemizde alıcısı ile buluşturabilirsiniz.

6.        Alıcılar ürün iadesi ve cayma hakkını kullanabilir mi?

Evet, pazaryerimizde alıcı, satıcıdan sipariş ettiği üründe iade ve cayma hakkına sahiptir.  Tüketicinin cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Tüketicinin, satışı yapılan görseller ve ürün bilgilendirmesine uymaması, yanıltıcı, hatalı, yanlış, hasarlı, eksik ürün gönderilmesi sebebi ile yapmış olduğu iadelerde ise kargo fiyatı SATICI hesabına yansıtılacaktır.